Categories Ciekawostki

Wózki widłowe – zastosowanie i kursy na nie

Jednym z bardziej popularnych, a jednocześnie krótkich szkoleń na jakie można się zdecydować, aby podnieść swoje kwalifikacje są kursy z obsługi wózków widłowych.

Zajęcia takie rozchwytywane są głównie przez mężczyzn. Same zaś maszyny przeszły dość sporą ewolucję, nie tylko w kwestii miejsca zastosowania, ale i techniki wykonania i użytkowania. Znajdują one swoje zastosowanie głównie w transporcie magazynowym oraz budowlanym, a że dziedziny ta bardzo się rozwinęły, tak i rozwinęły się same wózki widłowe. Umożliwiają one głównie przewożenie, rozładunek oraz przechowywanie ciężkich materiałów, nawet tych ważących kilkadziesiąt ton.

Aby móc zostać operatorem takiego pojazdu należy odbyć odpowiedni kurs, zarówno w warstwie teoretycznej jak i praktycznej w przeprowadzającym je ośrodku szkoleniowym. Dużą zaletą takiego szkolenia jest jego czas trwania i cena. Nie kosztują dużo i trwają stosunkowo krótko, bo można je odbyć w ciągu tygodnia. Osoba, która pomyślnie zda każdą z części otrzymuje certyfikat, który jest potwierdzeniem uzyskania odpowiednich umiejętności (wydawany jest zazwyczaj w j. polski, angielskim oraz niemieckim).

Aby móc zapisać się na takie szkolenia zawodowe należy mieć ukończone 18 lat, posiadać aktualne badania lekarskie, w których widnieje zapis o braku przeciwwskazań do wykonywania pracy kierowcy oraz, w przypadku poruszania się takim wózkiem w przestrzeni publicznej, prawo jazdy. Uzyskany certyfikat (uprawnienia sep) jest bezterminowy.

Rodzaje takich wózków to: wózki jezdniowe podnośnikowe prowadzone i zdalnie sterowane, jezdniowe podnośnikowe z wyłączeniem specjalizowanych oraz specjalizowane.

Wyrobienie takiego kursu jest szansą na wyższe wynagrodzenie i możliwość uzyskania pracy za granicą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *