Categories Przedpokój

W jaki sposób zaaranżować przedpokój?

Przedpokój często jest miejscem, które sprawia nam spore kłopoty logistyczne. W większości dzisiejszych mieszkań są one wąskie i niekoniecznie nadają się do ich obszernego zagospodarowywania. Z drugiej strony pozostawienie ich całkiem pustymi to nie tylko strata przestrzeni. Takie pustki mogą po prostu źle wyglądać i źle się kojarzyć przychodzącym gościom.

O jakich elementach warto pamiętać?

Przedpokój z racji bycia wąskim przesmykiem między drzwiami a kolejnym pomieszczeniem będzie doskonale wyglądał, jeśli zastosujemy na ścianach pionowe, szerokie panele, na przykład imitujące drewno. Trzeba pamiętać o stosowaniu w takich miejscach, jak to, jedynie jasnych kolorów, które sprawią, że oglądana powierzchnia będzie sprawiała wrażenie większej. Na podłodze można położyć niewielki dywanik, dobrze będzie wyglądała również jakaś ciekawa lampa.

Jakie meble do przedpokoju?

W takich miejscach przestrzeń jest zarezerwowana jedynie dla najbardziej praktycznych i funkcjonalnych rozwiązań. Przyda się niewielka komoda, można wstawić wieszak o ciekawych kształtach czy dopasowaną do całości kompozycji szafkę lub regał na buty. Jeżeli cierpimy na chroniczny brak przestrzeni na nasze rzeczy osobiste, jedynym ratunkiem jest zamontowanie na przykład nad drzwiami wejściowymi pawlaczy, które dzisiaj w żaden sposób nie przypominają tych z lat młodości naszych rodziców. Przyda się również niewielki taborecik pomagający przy zakładaniu butów – niemal niezbędny, jeśli posiadamy małe dzieci.

2 thoughts on “W jaki sposób zaaranżować przedpokój?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *