Categories Ściany

W jaki sposób obchodzić się z tapetami?

Tapety różnego rodzaju przechodzą dzisiaj swoje odrodzenie. Jeszcze kilka lat temu kojarzyły się jedynie z czasami, kiedy w sklepach nie było zbyt dużo farb, z których by można skorzystać, tak dzisiaj są doskonałym elementem dekoracyjnym, świetnie sprawdzają się także jako zastępca farby, jeżeli nie jest ona w stanie dać nam pożądanego efektu. Najważniejsze jednak jest to, by odpowiednio dobrać wszystkie elementy do stylu, w jakim chcemy skomponować nasze mieszkanie.

Do jakiego stylu będzie pasowała tapeta?

Tapetę możemy zastosować jako główny element dekoracyjny i wtedy, tak jak w przypadku na przykład stylu etno, powinna ona pokrywać raczej wszystkie ściany, gdyż ona jest tutaj głównym elementem sprawczym, że dane pomieszczenie będzie przypominało konkretny styl. W innych przypadkach powinniśmy stosować ją jedynie jako ozdobę czy jako podkreślenie pewnych elementów czy mebli, jakie się tam znalazły. Można dzięki nim również wprowadzić kolejny kolor do całej stylizacji lub dodać rozweselający, jaśniejszy lub ciemniejszy akcent. Wszystko uzależnione jest również od mebli, jakie postanowiliście wkomponować w całość założenia.

Jakie meble wybierać?

Im bardziej wzorzysta tapeta, tym mniej dekoracyjne i mniej kolorowe powinny być meble. W takich wypadkach najlepiej sprawdzą się białe meble, zawsze uniwersalne i pasujące dosłownie do wszystkiego. W następnej kolejności można pokusić się o beże czy brązy, meble wykonane z metalu lub szkła, jeśli założenie jest nowocześniejsze.

2 thoughts on “W jaki sposób obchodzić się z tapetami?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *