Categories Antresola

Mieszkanie z antresolą

W małych i średnich mieszkaniach walka o każdy centymetr przestrzeni widoczna jest w zasadzie na każdym kroku. Jeżeli tylko wysokość mieszkania jest odpowiednia, można zastosować antresolę, czyli podwieszaną platformę w jednym kątów pokoju, do której wchodząc po drabinie otrzymujemy miejsce do spania. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się w kamienicach i wszędzie tam, gdzie sufit jest podwyższony.

Jak dobrać materiały do konstrukcji?

Wszystko zależy od stylu, jaki przeważa w naszym mieszkaniu. Jeśli stawiamy na nowoczesność, a w wystroju naszego mieszkania dominuje metal, to również tak powinna wyglądać nasza konstrukcja – surowo, bez obróbki i upiększania. Można ją doskonale skomponować z zabudowaną szafą, nie jest potrzebna całkowicie osobna i pusta ściana, żeby mogło powstać dodatkowe miejsce do spania. Jeśli z kolei w naszym domu panuje większości przytulne drewno, tutaj również powinno być to widoczne w konstrukcji. Warto trzymać się takiej jednorodności, ponieważ lepiej się ona komponuje w ogólnym rozrachunku.

Zakryć czy wyeksponować?

Posiadając antresolę  nie każdy do końca wie, co z nią zrobić. Dla jednych jest ona niezbyt eleganckim, ale praktycznym elementem, który trzeba koniecznie ukryć, dla innych – świetnym elementem urozmaicającym przestrzeń. Obecnie zdecydowanie powinno się podążać za tym drugim trendem. Antresole to bardzo ciekawe elementy, które mogą stać się największą ozdobą naszego mieszkania, jeśli tylko będziemy wiedzieć, jak się z nimi obchodzić.

2 thoughts on “Mieszkanie z antresolą”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *