Categories Style

Ludowe motywy w domu

Korzystanie z dorobku naszych dziadków i pradziadków dzisiaj z powrotem wraca do łask. Ludowe motywy pojawiają się coraz powszechniej i wkradają się w coraz więcej pomieszczeń w naszych domach. Sprawia to przede wszystkim, że nasze domy są przytulne, ciepłe i po prostu – że chce się w nich przebywać.

Jak się przygotować na taki styl we własnym domu?

Styl ludowy przede wszystkim bardzo ceni sobie drewno, więc drewniana podłoga czy panele imitujące sękate, wytarte drewno z wiejskiej chaty będzie idealnie pasowało do tego celu. W kuchni możemy zdecydować się na drewniane meble oraz stół, do którego zamiast krzeseł można postawić drewnianą ławę. Na stole oczywiście musi królować lniany obrus. Ozdobę kuchni mogą stanowić drewniane elementy wyposażenia kuchni z tamtych lat – być może jeszcze w domu u naszej babci uda się znaleźć takie rekwizyty.

Sypialnia jak dawniej

Nasza alkowa również może zmienić się nie do poznania. Łóżko powinno być szerokie i oczywiście drewniane, może być sklepane nawet z kilku desek tak, aby drewno było jak najmocniej wyeksponowane. Można w sypialni pokusić się o kolorowe pledy, a także o skóry owcze do jego przykrycia i sporo kwiatów, które nadadzą sielskiego klimatu. Na tarasie można postawić bujany, koniecznie wiklinowy fotel, w którym będzie można w przyjemny sposób odpocząć po ciężkim dniu w pracy. W takim wnętrzu można korzystać ze wszystkiego, co kojarzy nam się z sielską atmosferą wsi. Nie trzeba też przesadnie dbać o minimalistyczne podejście do ilości posiadanych ozdób czy artefaktów.

2 thoughts on “Ludowe motywy w domu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *