Categories Kuchnia

Czy styl etno pasuje do kuchni?

Ci, którzy są zakochani we różnorodności oraz wzorach, z pewnością zastanawiają się, jak przenieść styl etno, żeby nadal było praktycznie i funkcjonalnie. Dzisiaj  na szczęście możliwe jest połączenie naszych upodobań z trendami, nawet jeśli wydaje się być to trudne czy nawet niemożliwe.

W jaki sposób zadbać o oprawę?

W pierwszej kolejności można zdecydować się na wzorzystą tapetę, która będzie pasowała w każdym pomieszczeniu. Dzisiejsze tapety są wodoodporne, umożliwiają utrzymanie czystości na bardzo wysokim poziomie, ponieważ są również zmywalne, a przy tym – również praktyczne. Stół w takim wypadku razem z krzesłami powinien pozostać biały – będzie lepiej współgrał z resztą otoczenia. Można za to korzystać z dodatków w stylu etno – talerzy, solniczek, cukierniczki, opakowań na produkty sypkie – co tylko podpowie nam fantazja.

Inna wersja kuchni

Jeżeli ściany jednak wolimy w nieco spokojniejszym wykonaniu, można w stylu etno wykonać wszystkie meble – będą one jednak mocno wzorzyste, co przy przygotowywaniu posiłków może nieco męczyć. Nie trzeba jednak wszystkich mebli traktować w ten sposób – można w tym stylu przygotować na przykład mniej używany regał, a do tego żyrandol, obrus na stole czy poduszki przy nim, dodatki na blatach w postaci solniczki i pieprzniczki. W odważniejszej wersji można również zastosować na podłodze kolorową mozaikę, która niemal fizycznie przeniesie was do czasów Bizancjum. Opcji do wyboru jest jak zwykle wiele, kwestia wyboru pozostaje w waszych rękach.

2 thoughts on “Czy styl etno pasuje do kuchni?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *