Categories AntresolaBez kategorii

Antresola – dekoracja i funkcjonalność

Sprytne rozwiązania to coś, na co trzeba dzisiaj stawiać przede wszystkim, zwłaszcza w odniesieniu do mniejszych metrażowo mieszkań. Jeśli tylko istnieje taka możliwość, powinno się wprowadzać w swoich mieszkaniach antresole. W bardziej rozbudowanych wersjach mogą one służyć jako podział naszej przestrzeni na użytkową, funkcjonalną i przeznaczoną do pracy i nauki oraz drugą, związaną jedynie ze snem, relaksem i  odpoczynkiem.

Jak zabierać się za antresolę?

Decyzję o antresoli trzeba podejmować już na samym początku, żeby uniknąć chociażby kupowania zbędnych mebli, z których nie skorzystamy. Warto pamiętać, że jedną z cech korzystania z antresoli jest spanie wprost na materacu, gdyż łóżko raz, że jest często zbyt ciężkie, dwa –zwyczajnie będzie powodowało uderzanie się w głowę za każdym razem, kiedy będzie się chciało wstać z posłania. Warto tak komponować swoje antresole, żeby były integralną częścią mieszkania, nie jest to łatwe, ale efekt będzie naprawdę zdumiewający.

Najlepsze propozycje

Antresola może być w zasadzie umieszczona w dowolnym miejscu, najważniejsze, żeby była funkcjonalna i zapewniała możliwość jak najlepszego wykorzystania przestrzeni. Jeśli na przykład kuchnia jest na tyle wysoka, że pozwala na zainstalowanie nad sobą dodatkowej przestrzeni, można w ten sposób często wydzielić jeszcze dodatkową przestrzeń, służącą na przykład do pracy. Można w ten sposób wykonać dla siebie świetny kącik do odpoczynku, nauki czy wykonywania swojego hobby, jeśli na przykład wymaga ono posiadania odrobiny miejsca.

2 thoughts on “Antresola – dekoracja i funkcjonalność”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *